CHARLOTA FRESH KYVET 

20.02.2000 - 29.10.2010

Velmi dobrá

Buchtu jsme si pořizovali pro její rodokmen. Byla takové ošklivé káčátko, rozježená, drobounká, člověk by nečekal, co z ní vyroste. Vyrostla z ní krásná fena s holubičí povahou, absolutně nekonfliktní. Svojí líbeznou povahu předala i svým dětem.

          

 

GLEAMING LIGHT BLACK HILLSIDE

Rodokmen

13.12.1995 - 10.2.2010

Výborná

Linda byla první bulík, kterého jsme si pořídili. Díky ní a manželům Zemanovým (ch.st.Black Hillside) jsme se do chovu bulíků vrhli přímo po hlavě. Linda byla velmi inteligentní a učenlivá fena výborného exteriéru a vynikající povahy, milující všechny lidi, ale hlavně svého páníčka. Odchovala řadu krásných štěňátek a budeme na ní vždy vzpomínat.

   

     

 

ARWEN HAMENTASHEN 

Rodokmen

16.9.1997 - 12.11.2009

Velmi dobrá

    

 

Karmen je další naší fenou s dramatickým osudem. Pochází z našeho prvního vrhu. V té době jsme ještě neměli dostatek zkušeností s prodejem štěňat a už vůbec ne s odhadem charakteru zájemců o štěňata. Právě byl velmi malý zájem a tak jsme se nechali přemluvit k prodeji na splátky. Jednalo se o paní Chmarovou Marcelu z Lubence. Netušili jsme, že paní Chmarová je už "vyhlášená " prodejem dvou vrhů "čistokrevných bulteriérů" (jednalo se o příšerné křížence bulíka - matka a německého ovčáka - otec).

Sepsali jsme smlouvu, avšak ani to paní Chmarovou nepřimělo k zaplacení domluvené částky. Až po půl roce nám přišlo 3.000,- Kč s oznámením, že fena je u jakéhosi známého, kterému tato osoba také dlužila nějaké peníze. Po roce čekání nám došla trpělivost a pro fenu jsme si jeli. Byla to hrůza. Fena byla naprosto vychrtlá (vážila 16 kg), zablešená, obalená výkaly a na zádech měla velký zhnisaný bolák. Okamžitě jsme jí naložili a odvezli domů. U nás se rychle vzpamatovala, přibrala 5 kg, ale předchozí "péče" se na ní pochopitelně trvale podepsala. Z tohoto důvodu také nemá výstavní úspěchy, protože je velmi drobná. Vzhledem ke kvalitě jejího rodokmenu jsme jí do chovu použili a je fakt, že její štěňata jsou co do velikosti a vitality naprosto shodná se štěňaty ostatních fen. Karmen je skvělá matka, opatrná na svá štěňata, která kojí celých sedm týdnů. K ostatním fenám se chová nepřátelsky, se psy problémy nemá. K lidem bez ohledu na to, jestli se jedná o člena rodiny, nebo naprosto cizího člověka, se chová přátelsky a důvěrně. Je velice temperamentní, míček je ochotná aportovat s plným nasazením klidně hodinu.

 

BELISA TERRA JORDANUM

Rodokmen

1.7.1995 - 12.9.2009

Výborná

BELINDA..... Naprostý ideál všeho.... naprosto neuvěřitelná fenka navzdory tomu, že byla jako štěně týraná a zanedbávaná. To, že jsme si jí koupili nám vrátila stonásobně. Skvělá matka, zakladatelka naší chovatelské stanice, milující a oddaná, opečovávala i naše děti. Moc se nám po ní stýská. Zemřela stářím v nádherném věku 14 let, 2 měsíce a 11 dnů...

    

    

 Belinda, než se k nám dostala, měla poměrně pohnutý osud. Je narozena na Slovensku. Chovatel jí jako štěně prodal mladým manželům, kteří byly fenkou nadšeni a samozřejmě slibovali, jak se o ní postarají. Po čase se jim narodilo dítě, které začalo mít zdravotní potíže. Jakási "dobrá duše" rodičům poradila, že problémy pocházejí zaručeně od psa. A tak tito "milovníci bulíků" Belindu zavřeli do jakéhosi chlívku bez oken, kde občas dostala nažrat a občas také ne. Jak se říká - sejde z očí, sejde z mysli. Zhruba po roce chovatel zjistil jaká je situace a rozhodl se ji řešit. Belindu odkoupil zpátky (po velkém přemlouvání a pod hrozbou přivolání Ochránců zvířat), ale sám neměl v té době dost místa a tak se Belinda ocitla u nás ve věku 15 měsíců. Trvalo půl roku, než nám začala důvěřovat natolik, aby si před námi lehla na záda a "ukázala" břicho.

 

MYRHA HAMENTASHEN 

Rodokmen

26.2.2003 - 3.5.2009

Velmi dobrá

Zuzina, vášnivá aportérka, která byla schopná aportovat celé hodiny a rozedřít si při tom nohy do krve. Milující dušička, kopie svého táty Mudly. Oddaná lidem, vůči psům ostražitá, schopná se i porvat. Celý rok bojovala s plicní infekcí, po antibiotikách vždy na měsíc lepší, pak se celé trápení vždy vrátilo. Letos v květnu už svůj boj vzdala.

    

BAILEYS HAMENTASHEN 

Rodokmen

16.5.1998 - 23.9.1999

Výborná

Baileys byla milá mazlivá čubinka, povahový otisk své mámy Belindy. Moc jsme se těšili, že přispěje do našeho chovu a budou po ní krásná a milá štěňátka, bohužel, příroda to mínila jinak. Fenka nám zemřela na akutní selhání ledvin v roce a půl. Byl to přesně smutný obraz buličí odolnosti, když už Baileys bylo zle, bylo už pozdě cokoliv řešit.

    

KARAMELA HAMENTASHEN 

Rodokmen

1.8.2002 - 24.12.2002

Štědrý den 2002 byl pro nás jeden z nejsmutnějších. Přišli jsme ten den o dvě fenky, Karamelu a češku Aminu. Nějaký zlý člověk je obě zabil a nechal pohozené uprostřed silnice. Karamela byla ještě mladá fenka, mazlivá a vášnivá aportérka jako máma Karmen. Jistě by z ní vyrostla krásná a milá bulice.

    

CHACHA TROJSKÝ KŮŇ  - "ČAČA"

Rodokmen

14.1.2005 - 27.2.2009

Výborná 1, CAJC

Chacha byla neřízená střela v buličí kůži. Její temperament byl opravdu nezdolný a skákala metr do vzduchu. Ostatní psy ve smečce neustále pokoušela a trápila. Uměla být ale také velmi milá a mazlivá k lidem. Bohužel ji ale zdolala nemoc, proti které nemohla vyhrát, akutní leukemie.

Chacha s Belindou